سه شنبه های مشاوره ای
شناخت - حرکت - رشد و پویایی  

 السلام علیک یا ابا عبدلله

سخنان شهید آوینی در مورد امام حسین علیه السلام و حماسه عاشورا

خوف فرزند شک است و شک زاییدة شرک و این هر سه، خوف و شک و شرک راهزنان طریق حق اند. پس اگر از مرگ بترسی، خوف راه تو را خواهد زد و امام را در صحرای بلا رها خواهی کرد... اگر مرد میدان صداقتی نیک در خود بنگر، آیا تو را نیز با مرگ انسی هست؟ «شهید سید مرتضی آوینی»

 نپندار که تنها عاشورائیان را بدان بلا آزموده اند و لا غیر... صحرای بلا به وسعت تاریخ است و کار به یک یالیتنی کنت معکم ختم نمی شود. غربال ابتلائات هیچکس را رها نمی کند و فاش باید گفت، محضر عظیم حق جایی برای پنهان شدن ندارد! «شهید سید مرتضی آوینی» 

راز قربت را بر سرهای بریده فاش می کنند و بین ما و حسین تنها همین خون فاصله است! طلسم شیطان، ترس از مرگ است و این طلسم جز در میدان جنگ نمی شکند. مردان حق را خوفی از غیر خدا نیست و صدق این مدعا را در میدان کربلایی جنگ می آزمایند.

قافلة عشق در سفر تاریخ است و این تفسیری است بر آنچه فرموده اند: کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا. این سخنی است که پشت شیطان را می لرزاند!!  

... و تو، ای آنکه در سال شصت و یکم هجری هنوز در ذخائر تقدیر نهفته بوده ای و اکنون در این دوران جاهلیت ثانی و عصر توبة بشریت، پای به سیارة زمین نهاده ای «نومید مشو که تو را نیز عاشورایی است و کربلایی که تشنة خون توست!»  

صحرای کربلا به وسعت تاریخ است و کار با یک یا لیتنی کنت معک ختم نمی شود. «شهید آوینی»

یاران! شتاب کنید، قافله در راه است. می گویند کنهکاران را نمی پذیرند؟ آری گنهکاران را در این قافله راهی نیست، اما پشیمانان را... پس ای دل شتاب کن!

الرحیل! الرحیل! اکنون بنگر حیرت میان عقل و عشق را؛ عاقل می گوید بمان و عشق می گوید برو... صبح عرفه دمید و بانگ الرحیل برخاست و قافلة عشق پای در راه کربلا نهاد، راهی که راه تاریخ است و هر صبح این بانگ از آسمان می رسد که: الرحیل!  «شهید سید مرتضی آوینی»

«هل من ناصر ینصرنی!» آب و خاک و آتش و باد این فریاد امام را به امانت گرفتند و از آن پس هر جا که آب از چشمی فرو ریخت و خاک سجادة نمازی شد و آتش دلی را سوخت و باد آهی شد و از سینه ای بر آمد، این سخن تکرار شد: هل من ناصر ینصرنی؟... «شهید سید مرتضی آوینی»[ یکشنبه ۵ آذر۱۳۹۱ ] [ ] [ دانشجویان مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ توسط دانشجویان مشاوره دانشگاه علامه ایجاد شده و هدف آن تبادل اطلاعات علمی با مشاوران می باشد. آقایان موزیری، ثمریصفا وگری زاد در سال تحصیلی 94-93 جمع آوری و تدوین مطالب را با نظارت خانم عسلی بر عهده دارند .

.................
وبلاگ سه شنبه های مشاوره ای به منظور غنا بخشیدن به بخش های مختلف نیازمند همکاری شما مشاوران و دانشجویان عزیز می باشد.

اعضاي هيئت علمي گروه مشاوره دانشگاه علامه طباطبايي:
دكتر عبدالله شفيع آبادي
دکتر احمد اعتمادی
دكتر كيومرث فرح بخش
دكتر معصومه اسمعيلي
دکتر حسین سلیمی بجستانی
دکتر آتوسا کلانتر هرمزی
دكتر سيد محمد كلانتر كوشه
دكتر آسيه شريعتمدار
دکتر ابراهیم نعیمی
دکتر سمیه کاظمیان
امکانات وب
amare bazdid: